Подільський Енергоконсалтинг

Будівництво двотрансформаторної ПС 110/10 кВ "Прибузька" закритого типу

Завершено будівництво двотрансформаторної ПС 110/10 кВ "Прибузька" закритого типу в м. Хмельницький. Виконано роботи з монтажу та налагодження обладнання РУ-110 та РУ-10 кВ, а також обладнання РЗА, АСУ ТП, зв'язку та обліку, здійснено повний цикл пусконалагоджувальних робіт для ведення підстанції в експлуатацію.
Реалізація об’єкту Замовника передбачала встановлення обладнання світових виробників Shandong Taikai Power Engineering Co., Ltd та NR Electric Co., Ltd, які вперше застосовувались на вітчизняному ринку. Для роботи з даним обладнанням наші спеціалісти пройшли навчання та сертифікацію на заводах-виробниках китайських партнерів.
В якості первинного обладнання РУ-110 кВ використано КРУЕ-110 кВ, в зв'язку з чим в якості первинної схеми РУ-110 кВ вибрано типову схему 110-М3 "Місток з вимикачами в колах ліній без ремонтної перемички". РУ-10 кВ виконано по схемі 10-1 "Одна секціонована вимикачем система шин".
В якості силових трансформаторів використано два трифазних двохобмоткових трансформатора типу ТДН - 16000/110 У1 виробництва ПАТ "Запоріжтрансформатор" (ЗТР). Будівельними рішеннями враховано можливість перспективної заміни силових трансформаторів на більш потужні 2х25 000 кВА.
Комплектація РУ-110 кВ виконана в складі КРУЕ типу ZF10-126G (L)/ T2000-40 виробництва Shandong Taikai Power Engineering Co., Ltd (Китай) та складається з п'яти комірок: двох лінійних, двох комірок трансформатора напруги та однієї секційної.
РУ-10 кВ укомплектовано камерами внутрішньої установки типу KYN-28-12(Z) виробництва Shandong Taikai Power Engineering Co., Ltd (Китай).
На підстанції 110/10 кВ "Прибузька", АСУ ТП та РЗА виконано на базі МП терміналів PSC виробництва NR Electric (Китай). Управління та моніторинг підстанції здійснюється через АРМ диспетчера, який дозволяє контролювати роботу підстанції в повному обсязі.

Будівництво двотрансформаторної ПС 110/10 кВ "Прибузька" закритого типу